Przeciw zaburzeniom konturowym układu oddechowego

0

Jakby tego było mało, w takich przypadkach nawet terapia grypy staje się bardziej delikatna, ponieważ wiele popularnych leków stosowanych w celu obniżenia gorączki i/lub przeciwdziałania jej typowym objawom (tj. ból głowy, przeziębienie, ból gardła, ból i ogólne złe samopoczucie).

Mogą być przeciwwskazane w przypadku występowania określonych zaburzeń (np. leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa u pacjentów z nadciśnieniem) lub ze względu na możliwe niekorzystne interakcje z innymi obecnie stosowanymi terapiami.

Z tych wszystkich powodów

Po osiągnięciu pewnego wieku grypie należy przede wszystkim zapobiegać, poddając się co roku profilaktyce grypy za pomocą szczepionki opracowanej specjalnie w celu ochrony przed najczęstszymi wirusami w bieżącym sezonie.

Dla osób przewlekle chorych lub przebywających w domach opieki może być również przydatna profilaktyka pneumokokowa, mająca na celu ochronę przed najczęstszą postacią bakteryjnego zapalenia płuc.

Pierwszy punkt: zapobiegaj

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia wszystkie osoby powyżej 65 roku życia już od pierwszych tygodni listopada do połowy grudnia powinny przyjmować szczepionkę przeciw grypie, która jest również dostarczana bezpłatnie dla tej szczególnie zagrożonej kategorii populacji.

  1. W rzeczywistości kilka badań klinicznych i doświadczenie zdobyte przez lata wykazały, że zaszczepionym osobom starszym w większości przypadków udaje się uniknąć zarażenia grypą i znacznie rzadziej niż osoby, które tego nie zrobiły,
  2. są dotknięte zapaleniem płuc i innymi poważnymi powikłaniami. także uzyskanie ewidentnych korzyści w zakresie przetrwania.
  3. Z drugiej strony prowadzenie profilaktyki nie eliminuje prawdopodobieństwa wystąpienia zespołów grypowych (skuteczność szczepionki to ok. 60-70%) czy innych przeziębień. Jak się zachować w takich przypadkach?

Zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem

Przede wszystkim, gdy dana osoba zachoruje nieco później, zawsze lepiej jest skonsultować się z lekarzem od pierwszej choroby, aby mieć pewność, że prawidłowo zinterpretowałeś objawy i nie popełniłeś błędów w doborze i dawkowaniu leków do zabrania.

Drugi zasadniczy aspekt dotyczy odpoczynku: czy to prawdziwa grypa, czy kolejne przeziębienie, któremu towarzyszy gorączka i zaburzenia oddychania, unikanie zmęczenia i narażanie się na nagłe zmiany temperatury jest niezbędne, aby organizm szybko się zregenerował.

Dlatego przez 5-7 dni najlepiej zostać w domu, w razie potrzeby w łóżku, a opiekę nad wnukami pozostawić rodzicom i opiekunce. Gorączka zwykle u osób starszych nigdy nie osiąga wysokich wartości, ale jest z tego powodu nie mniej dokuczliwa.

Kilka przydatnych porad żywieniowych

Oprócz przyjmowania leków przeciwgorączkowych, w przypadku gorączki osoby starsze muszą starać się pić jak najwięcej, nawet jeśli nie są spragnieni, aby uzupełnić utracone płyny i zapobiec potencjalnie groźnym stanom odwodnienia.

  1. Typowe objawy odwodnienia w starszym wieku to sucha i matowa skóra, zmęczenie, splątanie, halucynacje.
  2. Oprócz wody nadają się wszystkie rodzaje napojów bezalkoholowych o obniżonej zawartości kofeiny i cukrów (soki owocowe, mleko, herbaty ziołowe, herbaty, buliony, zupy warzywne itp.).
  3. W zależności od przypadku powinny być spożywane w letniej lub w temperaturze pokojowej.

Jednak na bardziej ogólnym froncie żywieniowym, aby wspomóc powrót do zdrowia, nie jest konieczne przestrzeganie określonej diety, ale konieczne jest skupienie się na świeżej, pożywnej i lekkostrawnej żywności, bogatej w witaminy i sole mineralne.

Co zrobić, jeśli wystąpią silne przeziębienia, kaszel i ból gardła?

Przeciwko pierwszemu lepiej zdecydować się na niefarmakologiczne środki zaradcze, takie jak fumigacje, być może dodając trochę wodorowęglanu do wody.

Co zrobić, jeśli wystąpią silne przeziębienia, kaszel i ból gardłaNa kaszel można użyć syropu łagodzącego (jeśli jest suchy) lub upłynniającego/wykrztuśnego (jeśli jest flegma), ale w obu przypadkach lepiej najpierw zasięgnąć opinii lekarza, ponieważ może być wskazane natychmiastowe rozpoczęcie terapii antybiotyk.

Z drugiej strony w przypadku banalnej chrypki lub zapalenia gardła można zastosować miejscowy środek przeciwzapalny / dezynfekujący w tabletkach do powolnego żucia w jamie ustnej lub w roztworze do płukania jamy ustnej, a także oczywiście wszystkie dobrze przebadane naturalne środki zaradcze: od wyżej wymienionych gorących napojów po spray z propolisem.

Ostatnie zalecenie, ale o podstawowym znaczeniu, dla palaczy: spróbuj rzucić palenie podczas choroby lub przynajmniej zmniejsz liczbę wypalanych papierosów dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj