Terapia obrzďż˝ku limfatycznego (koďż˝czyny gďż˝rne i dolne) – Wojciech Witkowski, Wojciech Jasek

0

Terapia obrzęków limfatycznych (górne i dolne ramię lub nogi). Terapia obrzęków limfatycznych kończyn górnych i zredukowanych. Wojciecha Witkowskiego.

Wojciecha Jaska.

Obrzęk limfatyczny polega na nagromadzeniu w skórze, a także tkance podskórnej płynu bogatego w białko, w wyniku zaburzeń układu limfatycznego. Gdy przyczyna jest nieznana lub obrzęk powstaje w wyniku genetycznej choroby limfatycznej, mówimy o obrzęku głównym.

Z drugiej strony, jeśli rozumiemy przyczyny, opisujemy je jako krawędź pośrednią.

Celem terapii jest wspomaganie obrzęku, jego zmniejszanie, zmniejszanie zniekształceń rąk lub nóg, poprawa stylu życia klienta, a także unikanie i radzenie sobie z powikłaniami przy aktywnym udziale osoby. Leczenie i pełne wygojenie obrzęku limfatycznego nie jest obecnie możliwe. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zużycie może postępować.

  1. Elementami leczenia umożliwiającymi osiągnięcie celów są pielęgnacja skóry, stres, a także plastry o niskim stopniu rozciągania, masaże limfatyczne, a także ćwiczenia rehabilitacyjne.
  2. W artykule opisano dostępne w Polsce sposoby postępowania z osobami z obrzękiem limfatycznym, a także sposoby zapobiegania i radzenia sobie z zakaźnymi obrzękami limfatycznymi, takimi jak nasilone stany zapalne czy zapalenie naczyń i pęcherzyków płucnych. lepsze połówki.

Obiecujące efekty daje dwufazowa, nieinwazyjna, odkrwienna terapia obrzęków limfatycznych, zawierająca przestrzeganie higieny kończyn dotkniętych zabiegiem kończyn, bandażowanie wielowarstwowe, stosowanie rękawów, treningi regeneracyjne, masaż układu limfatycznego i gumek .

  • Niestety, nadal nie ma techniki, która z pewnością umożliwiłaby całkowite i długotrwałe wyleczenie obrzęku limfatycznego.
  • Obrzęk limfatyczny to nagromadzenie bogatego w białko płynu śródmiąższowego w skórze i tkankach podskórnych, które ma miejsce w wyniku dysfunkcji układu limfatycznego.

Te przypadki, w których etiologia jest nieznana lub które rozwijają się w wyniku dziedzicznej dysfunkcji układu limfatycznego, składają się z kluczowego obrzęku limfatycznego. Te, które mają miejsce w wyniku wywołującej przyczyny, nazywane są wtórnym obrzękiem limfatycznym.

Celem leczenia klinicznego jest utrzymanie obrzęku, zmniejszenia opuchlizny oraz wady ręki lub nogi, zapewnienie komfortu życia pacjentowi oraz zapobieganie i leczenie trudności przy energicznej współpracy klienta.

  1. Wyleczenie i całkowity powrót do zdrowia w obrzęku limfatycznym nie są obecnie jeszcze dostępne. Stan pozostawiony bez opieki będzie się stopniowo pogarszał.
  2. Części terapii wykorzystywane do realizacji tych celów to: leczenie skóry, kompresja oraz wsparcie wielowarstwowymi plastrami o małej rozciągliwości, masaże limfatyczne oraz trening.

W poście określono metody leczenia łatwo dostępne dla doświadczeń obrzęków limfatycznych w Polsce oraz techniki leczenia i zaradzenia przenoszonym problemom obrzęku limfatycznego, w szczególności AIE i ADL.

Dwufazowa nieinwazyjna terapia dekongestywna zawierająca kroki sanitarne, bandaż uciskowy, a także odzież, ćwiczenia fizykoterapeutyczne, ręczny drenaż limfatyczny, elastyczna pomoc daje zachęcające rezultaty, ale do tej pory żadna metoda nie była całkowicie i trwale lecząca obrzęk limfatyczny.

Leczenie obrzęku limfatycznego jest procedurą trwającą całe życie, a podstawowa terapia obrzęku limfatycznego jest niechirurgiczna.

  • Słowa kluczowe.
  • uporczywy obrzęk limfatyczny > infekcje > leczenie zachowawcze.
  • uporczywy obrzęk limfatyczny > infekcja > tradycyjne leczenie.

Obrzęk limfatyczny jest wynikiem dysfunkcji układu limfatycznego, co powoduje gromadzenie się w skórze płynu bogatobiałkowego.oraz w tkance podskórnej [1] Składa się z wynaczynienia płynu bogatego w białko, gdy wytwarzanie płynu przekracza możliwości jego transportu w układzie pochwowym.

Widoczność wzmagającej się ilości płynu zatrzymanego w komórkach, zmniejszenie zawartości w nich materiału tlenowego, zmniejszenie aktywności proteolitycznej skutkuje uporczywym obrzękiem skóry oraz zapadaniem tkanek reumatoidalnego zapalenia stawów (nawracające zapalenie tkanki łącznej, różyczki, zapalenie naczyń chłonnych) a także współczesne zwłóknienie, co przyczynia się do twardnienia skóry.

Róża i zapalenie naczyń jako infekcyjne powikłania obrzęku limfatycznego występują u 20–30% pacjentów [2] W 35% przypadków można ujawnić oportunistyczne zakażenia patogenami Gram (-) i opornym na metycylinę gronkowcem żółciowym.

Obrzęk limfatyczny – etiologia i systematyka.

Obrzęk limfatyczny dotyczy głównie kończyny, a także górnej części ramienia lub nóg. Może być główna lub druga [3], chociaż Heffel, a także Miller [4] uważają, że ta klasyfikacja jest zastanawiająca, ponieważ rozróżnienie pomiędzy naukowymi formami To polega na możliwościach zapłaty, a nie na sile sprawczej.

W badaniu przeprowadzonym przez Moffata i in. [6] 29% osób w populacji miało intensywną infekcję z obrzękiem kończyny, a także 27% z nich wymagało dożylnej antybiotykoterapii.

  1. Nadmiar białka stanowi pożywkę dla bakterii, a wynikająca z tego infekcja dodatkowo pogłębia zaburzenia układu limfatycznego.
  2. Nagromadzenie płynu o niezwykle wysokiej zawartości sieci białkowej w tkankach i ekstremalna reakcja tkanek przyczyniają się do obrzęku [7]
  3. O’Brien i Kumar [5] sugerują, że obrzęku limfatycznego nie można leczyć, ale można go leczyć. Obecnie nie ma uznanych pewnych.

a także skuteczne leczenie obrzęku narządów płciowych, dlatego celem terapii tradycyjnej i chirurgicznej jest zmniejszenie lub utrzymanie obrzęku, zatrzymanie problemów oraz poprawa cech i wyglądu kończyny.

Pozostawiony bez opieki obrzęk limfatyczny stopniowo zanika

Szacuje się, że liczne schorzenia układu limfatycznego dotykają około 300 milionów osób na całym świecie, podczas gdy liczba odnotowanych przypadków uporczywego obrzęku limfatycznego wynosi około 140 milionów. to pryszcze wywołane przez krwiopijców. Z kolei obrzęki pourazowe, w tym pooperacyjne, stanowią 17,8% sytuacji. Kluczowy obrzęk naczyniowy zlokalizowany był u około 3,57–14,2% [1]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj